Rekomenduojame

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Pavadinimo registravimas

 

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Pavadinimo registravimas Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo. Jei įmonės steigimas Jums asocijuojasi su ilgai trunkančiais procesais, tai vykite tokias mintis šalin. Įmonių steigimas Lietuvoje yra gana supaprastintas procesas, todėl įsteigti uždarąją akcinę bendrovę gali trukti tik kelias dienas (labiausiai steigimo proceso trukmei įtakos turi notariškas dokumentų patvirtinimas ir jo trukmė).


Uždarosios akcinės bendrovės steigimo procesas

Jei nusprendėte steigti uždarąją akcinę bendrovę – nesvarbu tai darote vienas ar su kitais akcininkais – pirmiausiai turite turėti 10 tūkstančių litų – toks yra įstatymais reglamentuojamas minimalus uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas.

Pirmasis oficialus uždarosios akcinės bendrovės steigimo proceso etapas – pavadinimo sugalvojimas ir jo rezervavimas. Galvodami bendrovei pavadinimą, pasinaudokite Juridinių asmenų registro suteikiama juridinių asmenų pavadinimų paieška, kad pasitikrintumėte, ar dar nėra įregistruota bendrovė Jūsų norimu pavadinimu.

Kaip rezervuoti pavadinimą? Užpildykite formą JAR-5 ir pateikite ją Registrų centrui. Formą galite gauti Registrų centre arba atsisiųsti iš Registrų centro svetainės internete. Jei prieš tai pasinaudojate paieškos galimybėmis, kad nustatytumėte, ar tokiu pavadinimu įregistruoto juridinio asmens nėra, tuomet formoje pateikite vieną norimą pavadinimą. Jei paieška nepasinaudojate – įrašykite kelis pavadinimus prioriteto tvarka (nuo labiausiai patinkančio).
Jūsų pavadinimas rezervuojamas per vieną darbo dieną, todėl jau kitą dieną po formos pateikimo Registrų centrui, galite nuvykti ir pasiimti pažymą (dėl laikino pavadinimo įtraukimo į Juridinių asmenų registrą).
 
 
Susiję straipsniai

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Po pavadinimo registravimo

 

Jei jau įregistravote savo uždarosios akcinės bendrovės pavadinimą, bendrovės steigėjai turi pasirašyti uždarosios akcinės bendrovės steigimo sutartį (jei steigėjai yra du ar daugiau) arba uždarosios akcinės bendrovės steigimo aktą (jei bendrovės steigėjas yra vienas asmuo).

Pasirašius steigimo dokumentus, pats steigėjas arba jo įgaliotas asmuo turi atidaryti sąskaitą (kaupiamąją) banke ir įnešti į šią sąskaitą įstatinį kapitalą. Banke išrašoma pažyma apie įstatinio kapitalo įnešimą į sąskaitą ir tuomet steigėjas ar jo įgaliotas asmuo visus steigimo dokumentus ir pažymą iš banko pristato notarui.

Notaro patvirtinimui pateikiami tokie dokumentai: uždarosios akcinės bendrovės steigimo sutartis (jei steigėjai keli asmenys) arba uždarosios akcinės bendrovės steigimo aktas (jei steigėjas yra vienas), steigiamojo susirinkimo protokolas (jei steigėjai yra keli asmenys) arba steigėjo sprendimas (jei steigėjas yra vienas), įstatai, uždarosios akcinės bendrovės akcininkų sąrašas, buveinės patalpų savininko raštiškas sutikimas (kad sutinka, jog jam priklausančiose patalpose registruojama uždarosios akcinės bendrovės buveinė), banko pažyma ir formos:
- jei steigėjai yra keli asmenys: JAR-1, JAR-VO-V, JAR-T,KD-1.
- Jei steigėjas yra vienas asmuo: JAR-1, JAR-AF, JAR-VO-V, JAR-T, KD-1. ...

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Po pavadinimo registravimo

UAB Trūkumai

 

Kiekviena juridinio asmens teisinė forma turi savo privalumų bei trūkumų. ...

UAB Trūkumai

UAB Steigimo Tvarka

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra populiariausia Lietuvoje juridinio asmens teisinė forma. ...

UAB Steigimo Tvarka

UAB Steigimo Kainos

 

Tam, kad UAB būtų įsteigta, reikia atlikti daug procedūrinių veiksmų. ...

UAB Steigimo Kainos

UAB Steigimas Elektroniniu Būdu

 

Šiuo metu vis populiarėja UAB steigimas internetu, kai asmuo reikiamus veiksmus gali padaryti neišeidamas iš namų. ...

UAB Steigimas Elektroniniu Būdu

UAB Samprata Ir Požymiai

 

UAB (uždaroji akcinė bendrovė) yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio įstatinis kapitalas yra padalintas į dalis, vadinamas akcijomis. ...

UAB Samprata Ir Požymiai

UAB Privalumai

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra populiariausia juridinio asmens teisinė forma Lietuvoje. ...

UAB Privalumai

UAB Organai

 

Juridinio asmens organai yra strūktūriniai jo vienetai, per kuriuos jis atlieka tam tikrus veiksmus. ...

UAB Organai

UAB Akcijų Perleidimas

 

Daugeliui verslininkų yra žinomas faktas, kad UAB akcijas galima perleisti įvairiais būdais. ...

UAB Akcijų Perleidimas

Kas yra uždaroji akcinė bendrovė?

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio įstatinis kapitalas yra padalytas į akcijas. ...

Kas yra uždaroji akcinė bendrovė?