Rekomenduojame

Kas yra uždaroji akcinė bendrovė?

 

Kas yra uždaroji akcinė bendrovė? Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio įstatinis kapitalas yra padalytas į akcijas. Pagrindinis uždarosios akcinės bendrovės veiklą reglamentuojantis dokumentas – Akcinių bendrovių įstatymas.

Uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 2896,20 eurų.
Uždarosios akcinės bendrovės akcininkais gali būti tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys, kurie įsigyja bendrovės akcijų.

Esminis uždarosios akcinės bendrovės dokumentas, kuriuos bendrovė vadovaujasi vykdydama savo veiklą, yra įstatai. Įstatuose turi būti nurodytas bendrovės pavadinimas (pagal neseniai įsigaliojusius įstatymus, Lietuvoje steigiamos įmonės turi vadintis tik lietuviškais pavadinimais), teisinė forma (šiuo atveju tai būtų uždaroji akcinė bendrovė), buveinė (atkreiptinas dėmesys, kad bendrovės buveinė nebūtinai turi sutapti su bendrovės veiklos vykdymo vieta), veiklos tikslai (čia turi būti nurodytas bendrovės veiklos objektas), taip pat įstatuose įrašomas įstatinio kapitalo dydis, akcijų skaičius ir nominali jų vertė, visuotinio akcininkų susirinkimo kompetencija ir kiti bendrovės organai bei jų kompetencija, įstatų keitimo tvarka ir kt.

Jei svarstote, kokią teisinę formą pasirinkti, galimas daiktas, kad renkatės tarp pagrindinių alternatyvų: uždarosios akcinės bendrovės ir individualios įmonės. Uždaroji akcinė bendrovė patraukli tuo, kad akcininkai neatsako savo turtu, todėl bankroto atveju nekyla rizika prarasti savo turtą, tačiau uždarosios akcinės bendrovės rečiau pasirenkamas jaunų žmonių, kurie neturi pakankamai lėšų įstatiniam kapitalui. Tuo tarpu individuali įmonė suteikia galimybę turėti įmonę be įstatinio kapitalo. Individuali įmonė masina dar ir tuo, kad nesudėtingai vykdoma apskaita, savininkas gali pelną bet kada panaudoti savo reikmėms. Tačiau individualios įmonės savininkas atsako savo turtu, todėl prieš nusprendžiant, kurią teisinę formą pasirinkti, būtina gerai apsvarstyti rizikas.
 
 
Susiję straipsniai

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Pavadinimo registravimas

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo. Jei įmonės steigimas Jums asocijuojasi su ilgai trunkančiais procesais, tai vykite tokias mintis šalin. Įmonių steigimas Lietuvoje yra gana supaprastintas procesas, todėl įsteigti uždarąją akcinę bendrovę gali trukti tik kelias dienas (labiausiai steigimo proceso trukmei įtakos turi notariškas dokumentų patvirtinimas ir jo trukmė).


Uždarosios akcinės bendrovės steigimo procesas

Jei nusprendėte steigti uždarąją akcinę bendrovę – nesvarbu tai darote vienas ar su kitais akcininkais – pirmiausiai turite turėti 10 tūkstančių litų – toks yra įstatymais reglamentuojamas minimalus uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas.

Pirmasis oficialus uždarosios akcinės bendrovės steigimo proceso etapas – pavadinimo sugalvojimas ir jo rezervavimas. ...

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Pavadinimo registravimas

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Po pavadinimo registravimo

 

Jei jau įregistravote savo uždarosios akcinės bendrovės pavadinimą, bendrovės steigėjai turi pasirašyti uždarosios akcinės bendrovės steigimo sutartį (jei steigėjai yra du ar daugiau) arba uždarosios akcinės bendrovės steigimo aktą (jei bendrovės steigėjas yra vienas asmuo). ...

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Po pavadinimo registravimo

UAB Trūkumai

 

Kiekviena juridinio asmens teisinė forma turi savo privalumų bei trūkumų. ...

UAB Trūkumai

UAB Steigimo Tvarka

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra populiariausia Lietuvoje juridinio asmens teisinė forma. ...

UAB Steigimo Tvarka

UAB Steigimo Kainos

 

Tam, kad UAB būtų įsteigta, reikia atlikti daug procedūrinių veiksmų. ...

UAB Steigimo Kainos

UAB Steigimas Elektroniniu Būdu

 

Šiuo metu vis populiarėja UAB steigimas internetu, kai asmuo reikiamus veiksmus gali padaryti neišeidamas iš namų. ...

UAB Steigimas Elektroniniu Būdu

UAB Samprata Ir Požymiai

 

UAB (uždaroji akcinė bendrovė) yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio įstatinis kapitalas yra padalintas į dalis, vadinamas akcijomis. ...

UAB Samprata Ir Požymiai

UAB Privalumai

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra populiariausia juridinio asmens teisinė forma Lietuvoje. ...

UAB Privalumai

UAB Organai

 

Juridinio asmens organai yra strūktūriniai jo vienetai, per kuriuos jis atlieka tam tikrus veiksmus. ...

UAB Organai

UAB Akcijų Perleidimas

 

Daugeliui verslininkų yra žinomas faktas, kad UAB akcijas galima perleisti įvairiais būdais. ...

UAB Akcijų Perleidimas