Rekomenduojame

Kas Yra Ofšorinis Verslas

 

Kas Yra Ofšorinis Verslas Tokie terminai kaip „ofšorinis verslas“, „ofšorinės zonos“ daugeliui girdėti iš filmų. Ofšorinis verslas yra verslo vykdymas per ofšorines įmones. Ofšorinis verslas labai dažnai pasitelkiamas pinigų plovimo procesams, taip pat kitai nusikalstamai veiklai.

Bet gali būti ir kitaip. Nors daugeliui jau vien žodis „ofšorinis“ asocijuojasi su nusikalstama veikla, tai nėra teisinga. Ofšorinis verslas gali būti ir nenusikaltimas, jei ofšorinė įmonė susimoka jai priklausančius mokesčius. Taip pat, žinoma, jei tokioje įmonėje neatliekami neteisėti, nusikalstami veiksmai. Jei ofšorinė įmonė vykdo teisėtą veiklą, tai nieko blogo čia nėra.

Kokius privalumus teikia ofšoras? Pirmiausiai, tai esminis privalumas ir ofšoro skiriamasis ženklas – konfidencialumas. Garantuojamas visiškas finansinis konfidencialumas. Kiti privalumai: apsaugojimas nuo infliacijos, taip pat lėšų apsauga. Ofšoras sumažina pajamų mokestį bei padeda išvengti paveldėjimo mokesčio.

Taip pat ofšoriniame versle neegzistuoja valiutos keitimo kontrolė. O ofšorinių įmonių savininkų bei vadovų duomenys yra visiškai konfidencialūs. Jie neprieinami niekam.

Dar, kalbant apie mokesčius, ofšoro privalumai: nėra tarptautinių mokestinių tarifų. Taip pat ofšoriniame versle neribojamos eksporto ir importo apimtys.

Ne paslaptis, kad ofšorinis verslas remiasi tik tam tikrais formaliais atributais. Pavyzdžiui, savininkas, įstatai, steigimo aktas, įmonės vadovas ir kt. To užtenka funkcionavimui įmonės, kurios valdymas bei kontrolė nepatenka į jos registravimo jurisdikcijos ribas.

Ofšorinė įmonė turi adresą, kuriuo su ja gali susisiekti valdžios institucijos, kiti suinteresuoti asmenys.
 
 
Susiję straipsniai