Rekomenduojame

Individualios Įmonės Privalumai

 

Individualios Įmonės Privalumai Individualių įmonių skaičius Lietuvoje yra gana didelis. Šios teisinės formos privatus juridinis asmuo užima antrą vietą Lietuvoje pagal populiarumą bei nusileidžia tik uždarajai akcinei bendrovei. Kas lemia, kad vis daugiau verslininkų pasirenka būtent individualios įmonės teisinę formą?

Visų pirma, kad būtų įsteigta tokia įmonė, nereikia turėti jokio pradinio kapitalo. Tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios verslininkai pasirenka šią teisinę formą.

Visų antra, savininkas gali dirbti vienas savo įmonėje bei nesudarinėti jokių darbo sutarčių. Dėl to reikia mokėti mažiau mokesčių.

Visų trečia, individuali įmonė gali būti pertvarkyta į kitokios teisinės formos juridį asmenį. Tokia įmonė gali būti pertvarkyta į akcinę bendrovę, uždarąją akcinę bendrovę bei viešąją įstaigą.

Visų ketvirta, individualios įmonės atžvilgiu gali būti taikomos mokestinės lengvatos. Jeigu įmonėje dirba ne daugiau kaip 10 darbuotojų bei jeigu metinis pelnas nesiekia 300 000 eurų, tada įmonei taikomas 5 % mokestinis tarifas vietoje 15 % tarifo.

Visų penkta, savininkas gali lengvai išsiimti pelną iš individualios įmonės turto bei panaudoti jį savo poreikiams. Uždarojoje akcinėje bendrovėje tokia galimybė yra ribojama. Taip pat, įmonės savininkas pats priima visus su įmone susijusius sprendimus. Jis pats pasirenka kokiais būdais ir kokiomis priemonėmis vystys savo verslą.

Apibendrinant, galima teigti, kad individualios įmonės teisinę formą tikrai verta rinktis, kadangi ji žada nemažai mokestinių lengvatų, galimybę laisvai išsiimti pelną bei laisvai plėtoti įmonės veiklą savo nuožiūra.
 
 
Susiję straipsniai

Individualios Įmonės Nuostatai

 

Individualios įmonės nuostatai yra šios įmonės steigimo dokumentas. Šie nuostatai turi būti sudaromi tada, kai yra ruošiamasi įsteigti individualią įmonę. Šie nuostatai pasižymi ypatinga svarba įmonei, kadangi juose yra numatomi visi pagrindiniai individualios įmonės duomenys bei kita reikšminga informacija.

Svarbu pasakyti, kad be individualios įmonės nuostatų įmonės veikla yra neįmanoma, kadangi tai yra privalomas dokumentas. Steigiant individualią įmonę nuostatus reikia pateikti notarui ir Juridinių asmenų registrui. ...

Individualios Įmonės Nuostatai

Individualios Įmonės Likvidavimas

 

Kiekvieno juridinio asmens veikla anksčiau ar vėliau pasibaigia. ...

Individualios Įmonės Likvidavimas

Individuali Įmonė

 

Individuali įmonė daugeliui žinoma teisinė forma, kai įmonę įsteigia vienas fizinis asmuo. ...

Individuali Įmonė

Kaip Įsteigti Individualią Įmonę

 

Individuali įmonė – teisinė įmonės forma, išsiskirianti ribota teisine atsakomybe. ...

Kaip Įsteigti Individualią Įmonę

Individualios Įmonės Valdymas

 

Individuali įmonė privalo turėti vienasmenį valdymo organą – vadovą. ...

Individualios Įmonės Valdymas

Individualios Įmonės Turtas

 

Ruošiantis steigti individualią įmonę, verta išsiaiškinti, ar šios įmonės turtas yra atskiriamas nuo įmonės savininko turto bei iš kokių šaltinių ir kaip tas turtas yra sudaromas. ...

Individualios Įmonės Turtas

Individualios Įmonės Trūkumai

 

Verslininkai labai dažnai renkasi steigti būtent individualias įmones, kadangi jos pasižymi tam tikrais privalumais. ...

Individualios Įmonės Trūkumai

Individualios Įmonės Steigimo Kainos

 

Nors individualią įmonę galima įsteigti neturint įstatinio kapitalo, tačiau šios įmonės steigimui reikia paaukoti šiek tiek lėšų, kadangi visos teikiamos paslaugos, susijusios su juridinių asmenų steigimu, yra mokamos. ...

Individualios Įmonės Steigimo Kainos

Individualios Įmonės Steigimas

 

Tam, kad individuali įmonė būtų laikoma įsteigta, reikia atlikti tam tikrus procedūrinius veiksmus. ...

Individualios Įmonės Steigimas

Individualios Įmonės Samprata ir Požymiai

 

Individuali įmonė (IĮ) yra neribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio tikslas yra ūkinės komerinės veiklos vykdymas bei pelno siekimas. ...

Individualios Įmonės Samprata ir Požymiai