Rekomenduojame

Individualios Įmonės Samprata ir Požymiai

 

Individualios Įmonės Samprata ir Požymiai Individuali įmonė (IĮ) yra neribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio tikslas yra ūkinės komerinės veiklos vykdymas bei pelno siekimas. Individuali įmonė pasižymi tam tikrais požymiais, kurie padeda atriboti ją nuo kitų juridinio asmens teisinių formų.

Visų pirma, individulią įmonę gali įsteigti vienas fizinis asmuo. Toks asmuo negali būti kitos individualios įmonės savininkas. Asmuo įsteigęs individualią įmonę tampa jos savininku.

Individualios įmonės turtas susideda iš dviejų dalių. Pirma dalis yra šiai įmonei perduotas savininko turtas. Kita dalis yra turtas, kuris buvo įgytas individualios įmonės vardu. Svarbu pažymėti, kad visas įmonės uždirbtas pelnas priklauso savininkui.

Labai svarbu pabrėžti, kad individualios įmonės turtas yra neatskiriamas nuo jos savininko turto. Jeigu individualioje įmonėje nepakanka turto tam tikrai prievolei įvykdyti, tada už sią prievolę privalo atsakyti pats savininkas. Apskritai, už individualios įmonės prievoles savininkas atsako visu savo turtu.

Taip pat nėra apibrėžtas individualios įmonės įstatinio kapitalo dydis. Todėl tokią įmonę gali įsteigti asmuo, kuris nori investuoti į ją nedidelį kapitalą.

Individuali įmonė gali būti pertvarkyta į kitokias juridinių asmenų teisines formas kaip akcinę benrovę, uždarąją akcinę bendrovę bei viešąją įstaigą.

Taigi, individuali įmonė yra savita juridinio asmens teisinė forma, kuri pasireiškia įvairiais požymiais, kurie leidžia atskirti ją nuo kitų juridinių asmenų. Taip pat remiantis šiais požymiais galima nuspręsti, ar ši juridinio asmens teisinė forma jums tinkama.
 
 
Susiję straipsniai

Individualios Įmonės Privalumai

 

Individualių įmonių skaičius Lietuvoje yra gana didelis. Šios teisinės formos privatus juridinis asmuo užima antrą vietą Lietuvoje pagal populiarumą bei nusileidžia tik uždarajai akcinei bendrovei. Kas lemia, kad vis daugiau verslininkų pasirenka būtent individualios įmonės teisinę formą?

Visų pirma, kad būtų įsteigta tokia įmonė, nereikia turėti jokio pradinio kapitalo. Tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios verslininkai pasirenka šią teisinę formą. ...

Individualios Įmonės Privalumai

Individualios Įmonės Nuostatai

 

Individualios įmonės nuostatai yra šios įmonės steigimo dokumentas. ...

Individualios Įmonės Nuostatai

Individualios Įmonės Likvidavimas

 

Kiekvieno juridinio asmens veikla anksčiau ar vėliau pasibaigia. ...

Individualios Įmonės Likvidavimas

Individuali Įmonė

 

Individuali įmonė daugeliui žinoma teisinė forma, kai įmonę įsteigia vienas fizinis asmuo. ...

Individuali Įmonė

Kaip Įsteigti Individualią Įmonę

 

Individuali įmonė – teisinė įmonės forma, išsiskirianti ribota teisine atsakomybe. ...

Kaip Įsteigti Individualią Įmonę

Individualios Įmonės Valdymas

 

Individuali įmonė privalo turėti vienasmenį valdymo organą – vadovą. ...

Individualios Įmonės Valdymas

Individualios Įmonės Turtas

 

Ruošiantis steigti individualią įmonę, verta išsiaiškinti, ar šios įmonės turtas yra atskiriamas nuo įmonės savininko turto bei iš kokių šaltinių ir kaip tas turtas yra sudaromas. ...

Individualios Įmonės Turtas

Individualios Įmonės Trūkumai

 

Verslininkai labai dažnai renkasi steigti būtent individualias įmones, kadangi jos pasižymi tam tikrais privalumais. ...

Individualios Įmonės Trūkumai

Individualios Įmonės Steigimo Kainos

 

Nors individualią įmonę galima įsteigti neturint įstatinio kapitalo, tačiau šios įmonės steigimui reikia paaukoti šiek tiek lėšų, kadangi visos teikiamos paslaugos, susijusios su juridinių asmenų steigimu, yra mokamos. ...

Individualios Įmonės Steigimo Kainos

Individualios Įmonės Steigimas

 

Tam, kad individuali įmonė būtų laikoma įsteigta, reikia atlikti tam tikrus procedūrinius veiksmus. ...

Individualios Įmonės Steigimas