Rekomenduojame

Individualios Įmonės Steigimas

 

Individualios Įmonės Steigimas Tam, kad individuali įmonė būtų laikoma įsteigta, reikia atlikti tam tikrus procedūrinius veiksmus. Išskiriami tokie individualios įmonės steigimo etapai:

Visų pirma, reikia parinkti individualios įmonės pavadinimą bei jį užregistruoti Juridinių asmenų registre. Svarbu žinoti, kad toks pavadinimas negali klaidinti visuomenės dėl jo tapatumo ir panašumo į kitų juridinių asmenų pavadinimus. Individualios įmonės pavadinime būtinai turi būti nurodyti žodžiai „Individuali įmonė“ arba šių žodžių trumpinys „IĮ.

Visų antra, turi būti paruošti tokie dokumentai: įmonės savininko sprendimas įsteigti individualią įmonę, individualios įmonės nuostatai, steigimo sandoris bei patalpų savininko sutikimas suteikti šias patalpas įmonei įsikurti. Jeigu jūs pats esate šių patalpų savininkas, užteks turėti nuosavybės teisę į šias patalpas patvirtinančius dokumentus.

Visų trečia, kai paruošti atitinkami dokumentai, reikia juos pateikti notarui tikrinti ir tvirtinti. Notaras patikrins, ar dokumentai sudaryti teisingai bei ar neprieštarauja įstatymų normoms.

Visų ketvirta, kai iš notaro yra gaunami visi patvirtinimai, tada galima kreiptis į Juridinių asmenų registrą su prašymu įregistruoti individualią įmonę.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad individualios įmonės veiklai gali būti reikalingi įvairūs leidimai, licencijos. Todėl leidimai ir licencijos turi būti gauti prieš pradedant registruoti individualią įmonę Juridinių asmenų registre. Taip pat, leidimai ir licencijos turi būti pateikiami Juridinių asmenų registrui kartu su kitais dokumentais.

Ne mažiau svarbu yra pagaminti įmonės antspaudą. Nuo to laiko, kai bus pagamintas antspaudas, galima bus atidaryti įmonės atsiskaitomąją sąskaitą Lietuvos kredito įstaigoje.

Taigi, kaip matome, individualiai įmonei įsteigti nereikia turėti pradinio kapitalo bei šios įmonės steigimo tvarka yra kur kas paprastesnė, negu uždarosios akcinės bendrovės. Individuali įmonė yra laikoma įsteigta ir gali sėkmingai veikti nuo jos įregistravimo Juridinių asmenų registre.
 
 
Susiję straipsniai

Individualios Įmonės Samprata ir Požymiai

 

Individuali įmonė (IĮ) yra neribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio tikslas yra ūkinės komerinės veiklos vykdymas bei pelno siekimas. Individuali įmonė pasižymi tam tikrais požymiais, kurie padeda atriboti ją nuo kitų juridinio asmens teisinių formų.

Visų pirma, individulią įmonę gali įsteigti vienas fizinis asmuo. Toks asmuo negali būti kitos individualios įmonės savininkas. Asmuo įsteigęs individualią įmonę tampa jos savininku. ...

Individualios Įmonės Samprata ir Požymiai

Individualios Įmonės Privalumai

 

Individualių įmonių skaičius Lietuvoje yra gana didelis. ...

Individualios Įmonės Privalumai

Individualios Įmonės Nuostatai

 

Individualios įmonės nuostatai yra šios įmonės steigimo dokumentas. ...

Individualios Įmonės Nuostatai

Individualios Įmonės Likvidavimas

 

Kiekvieno juridinio asmens veikla anksčiau ar vėliau pasibaigia. ...

Individualios Įmonės Likvidavimas

Individuali Įmonė

 

Individuali įmonė daugeliui žinoma teisinė forma, kai įmonę įsteigia vienas fizinis asmuo. ...

Individuali Įmonė

Kaip Įsteigti Individualią Įmonę

 

Individuali įmonė – teisinė įmonės forma, išsiskirianti ribota teisine atsakomybe. ...

Kaip Įsteigti Individualią Įmonę

Individualios Įmonės Valdymas

 

Individuali įmonė privalo turėti vienasmenį valdymo organą – vadovą. ...

Individualios Įmonės Valdymas

Individualios Įmonės Turtas

 

Ruošiantis steigti individualią įmonę, verta išsiaiškinti, ar šios įmonės turtas yra atskiriamas nuo įmonės savininko turto bei iš kokių šaltinių ir kaip tas turtas yra sudaromas. ...

Individualios Įmonės Turtas

Individualios Įmonės Trūkumai

 

Verslininkai labai dažnai renkasi steigti būtent individualias įmones, kadangi jos pasižymi tam tikrais privalumais. ...

Individualios Įmonės Trūkumai

Individualios Įmonės Steigimo Kainos

 

Nors individualią įmonę galima įsteigti neturint įstatinio kapitalo, tačiau šios įmonės steigimui reikia paaukoti šiek tiek lėšų, kadangi visos teikiamos paslaugos, susijusios su juridinių asmenų steigimu, yra mokamos. ...

Individualios Įmonės Steigimo Kainos