Rekomenduojame

Individualios Įmonės Trūkumai

 

Individualios Įmonės Trūkumai Verslininkai labai dažnai renkasi steigti būtent individualias įmones, kadangi jos pasižymi tam tikrais privalumais. Tačiau reikia paminėti ir esminius individualios įmonės trūkumus, kurie leis geriau apsispręsti, kokios teisinės formos juridinį asmenį steigti.

Visų pirma, individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Todėl, jeigu individualios įmonės turto nepakanka įvykdyti tam tikras prievoles, už šių prievolių įvykdymą yra atsakingas savininkas. Savininkui gali tekti atsiskaityti už tokio juridinio asmens prievoles savo turtu. Jeigu atsitiktų taip, kad individuali įmonė bankrutuotų, jos savininkas turėtų pats atsiskaityti su visais kreditoriais savo turtu.

Kitas neigiamas dalykas yra tas, kad individualios įmonės savininkas gali būti tik vienas fizinis asmuo. Fizinis asmuo negali įsteigti tokios įmonės kartu su partneriais.

Taip pat, individualioje įmonėje negalima išleisti naujų akcijų bei jomis prekiauti. Savininkas turi ribotas galimybes didinti įmonės kapitalą. Jis į savo verslą gali investuoti tik savo turtą arba skolintas lėšas.

Kalbant apie buhalterinę apskaitą, daugeliu atveju jos sudėtingumas prilyginamas UAB buhalterinės apskaitos sudėtingumui.

Dažnai individualios įmonės turtas yra nepakankamai didelis, todėl tai gali sukelti sunkumų norint gauti paskolą banke su tikslu investuoti šias lėšas į šios įmonės veiklą.

Apibendrinant, galima teigti, kad individualios įmonės teisinė forma turi nemažai trūkumų. Dėl to, prieš priimant sprendimą įsteigti tokią įmonę, turi būti pasverti visi argumentai už ir prieš.
 
 
Susiję straipsniai

Individualios Įmonės Steigimo Kainos

 

Nors individualią įmonę galima įsteigti neturint įstatinio kapitalo, tačiau šios įmonės steigimui reikia paaukoti šiek tiek lėšų, kadangi visos teikiamos paslaugos, susijusios su juridinių asmenų steigimu, yra mokamos.

Visų pirma, laikinas įmonės pavadinimo rezervavimas Registrų centre 6 mėnesių laikotarpiui kainuoja 16,22 eurų. Ši kaina yra tiksli ir nekintanti.

Visų antra, notaro teikiamos paslaugos irgi yra mokamos. Už tai, kad notaras patikrina ir patvirtina individualios įmonės dokumentus ir duomenis, jam turi būti sumokamas atlyginimas nuo 23,17 iki 57,92 eurų. ...

Individualios Įmonės Steigimo Kainos

Individualios Įmonės Steigimas

 

Tam, kad individuali įmonė būtų laikoma įsteigta, reikia atlikti tam tikrus procedūrinius veiksmus. ...

Individualios Įmonės Steigimas

Individualios Įmonės Samprata ir Požymiai

 

Individuali įmonė (IĮ) yra neribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio tikslas yra ūkinės komerinės veiklos vykdymas bei pelno siekimas. ...

Individualios Įmonės Samprata ir Požymiai

Individualios Įmonės Privalumai

 

Individualių įmonių skaičius Lietuvoje yra gana didelis. ...

Individualios Įmonės Privalumai

Individualios Įmonės Nuostatai

 

Individualios įmonės nuostatai yra šios įmonės steigimo dokumentas. ...

Individualios Įmonės Nuostatai

Individualios Įmonės Likvidavimas

 

Kiekvieno juridinio asmens veikla anksčiau ar vėliau pasibaigia. ...

Individualios Įmonės Likvidavimas

Individuali Įmonė

 

Individuali įmonė daugeliui žinoma teisinė forma, kai įmonę įsteigia vienas fizinis asmuo. ...

Individuali Įmonė

Kaip Įsteigti Individualią Įmonę

 

Individuali įmonė – teisinė įmonės forma, išsiskirianti ribota teisine atsakomybe. ...

Kaip Įsteigti Individualią Įmonę

Individualios Įmonės Valdymas

 

Individuali įmonė privalo turėti vienasmenį valdymo organą – vadovą. ...

Individualios Įmonės Valdymas

Individualios Įmonės Turtas

 

Ruošiantis steigti individualią įmonę, verta išsiaiškinti, ar šios įmonės turtas yra atskiriamas nuo įmonės savininko turto bei iš kokių šaltinių ir kaip tas turtas yra sudaromas. ...

Individualios Įmonės Turtas