Rekomenduojame

UAB Akcijų Perleidimas

 

UAB Akcijų Perleidimas Daugeliui verslininkų yra žinomas faktas, kad UAB akcijas galima perleisti įvairiais būdais. Tačiau ką reikėtų žinoti, ruošiantis atlikti tokį veiksmą?

Pirmiausia, reikia išsiaiškinti, kokios akcijos gali būti perleidžiamos. Įstatymuose yra numatytos dvi sąlygos, kurioms esant galima perleisti UAB akcijas. Pirma sąlyga - gali būti perleidžiamos tik visiškai apmokėtos akcijos. Antra sąlyga yra ta, kad UAB bei jos įstatai, kuriais padidintas bendrovės įstatinis kapitalas, turi būti įregistruoti Juridinių asmenų registre.

Taip pat yra svarbu atsakyti į klausimą: kas gali perleisti ir įsigyti akcijas? Pirmiausia, asmenys sudarantys sandorius dėl akcijų turi turėti civilinį teisnumą ir veiksnumą.

Pažymėtina, kad vienam sutuoktiniui sudarant sandorį dėl akcijų yra būtinas kito sutuoktinio sutikimas, kitaip toks sandoris gali būti nuginčytas teisme. Nereikėtų pamiršti ir šio fakto, kad pirmumą įsigyti UAB akcijas turi akcininkai, kurie buvo bendrovėje, kai buvo paskelbiamas ketinimas parduoti akcijas. Taip pat reikia prisiminti, kad UAB negali įsigyti savo akcijų bei jos akcijų negali įsigyti nesiekiančios pelno organizacijos.

UAB akcijų perleidimą galima suskirstyti į etapus. Pirmas etapas pasireiškia tuo, kad akcininkas praneša bendrovei apie planuojamą akcijų pardavimą. Tada bendrovė praneša kitiems akcininkams apie paskelbtą ketinimą. Vėliau akcininkai, kurie turi pirmumo teisę įsigyti akcijas, pareiškia savo pageidavimus pasinaudoti šia teise arba jos atsisako.

Kai yra surandamas pirkėjas, yra pasirašomas akcijų perleidimo sandoris. Vėliau reikia įregistruoti pasikeitusius akcininkų duomenis Registrų centre.

Taigi, tik iš pirmo žvilgsnio akcijų perleidimas atrodo labai paprastas dalykas, tačiau atliekant tokį veiksmą nereikia pamiršti įstatymų reikalavimų bei tam tikros procedūrinės tvarkos, kuri leis tinkamai perleisti akcijas.
 
 
Susiję straipsniai

Kas yra uždaroji akcinė bendrovė?

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio įstatinis kapitalas yra padalytas į akcijas. Pagrindinis uždarosios akcinės bendrovės veiklą reglamentuojantis dokumentas – Akcinių bendrovių įstatymas.

Uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 2896,20 eurų.
Uždarosios akcinės bendrovės akcininkais gali būti tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys, kurie įsigyja bendrovės akcijų.

Esminis uždarosios akcinės bendrovės dokumentas, kuriuos bendrovė vadovaujasi vykdydama savo veiklą, yra įstatai. ...

Kas yra uždaroji akcinė bendrovė?

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Pavadinimo registravimas

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo. ...

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Pavadinimo registravimas

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Po pavadinimo registravimo

 

Jei jau įregistravote savo uždarosios akcinės bendrovės pavadinimą, bendrovės steigėjai turi pasirašyti uždarosios akcinės bendrovės steigimo sutartį (jei steigėjai yra du ar daugiau) arba uždarosios akcinės bendrovės steigimo aktą (jei bendrovės steigėjas yra vienas asmuo). ...

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Po pavadinimo registravimo

UAB Trūkumai

 

Kiekviena juridinio asmens teisinė forma turi savo privalumų bei trūkumų. ...

UAB Trūkumai

UAB Steigimo Tvarka

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra populiariausia Lietuvoje juridinio asmens teisinė forma. ...

UAB Steigimo Tvarka

UAB Steigimo Kainos

 

Tam, kad UAB būtų įsteigta, reikia atlikti daug procedūrinių veiksmų. ...

UAB Steigimo Kainos

UAB Steigimas Elektroniniu Būdu

 

Šiuo metu vis populiarėja UAB steigimas internetu, kai asmuo reikiamus veiksmus gali padaryti neišeidamas iš namų. ...

UAB Steigimas Elektroniniu Būdu

UAB Samprata Ir Požymiai

 

UAB (uždaroji akcinė bendrovė) yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio įstatinis kapitalas yra padalintas į dalis, vadinamas akcijomis. ...

UAB Samprata Ir Požymiai

UAB Privalumai

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra populiariausia juridinio asmens teisinė forma Lietuvoje. ...

UAB Privalumai

UAB Organai

 

Juridinio asmens organai yra strūktūriniai jo vienetai, per kuriuos jis atlieka tam tikrus veiksmus. ...

UAB Organai