Rekomenduojame

UAB Privalumai

 

UAB Privalumai Uždaroji akcinė bendrovė yra populiariausia juridinio asmens teisinė forma Lietuvoje. Tokio tipo įmonių Lietuvoje įregistruota daugiausia. Verta panagrinėti, kodėl steigėjai renkasi būtent tokią juridinio asmens formą.

Visų pirma, UAB yra ribotos atsakomybės privatus juridinis asmuo. Tai reiškia, kad juridinio asmens dalyvis už juridinio asmens prievoles atsako tik tuo turtu, kurį įnešė į juridinį asmenį. Už neribotos atsakomybės juridinių asmenų prievoles (pavyzdžiui: individuali įmonė) dalyviai atsako visu savo turtu. Todėl, norėdami apsaugoti savo asmeninį turtą, steigėjai dažniau pasirenka UAB teisinę formą.

Visų antra, privalumas yra tas, kad UAB gali išleisti naujas akcijas, jomis prekiauti ir tokiu būdu pritraukti daugiau lėšų į juridinio asmens turtą.

Visų trečia, UAB akcininkai turi teisę parduoti, dovanoti ar kitaip perleisti turimas akcijas kitiems asmenims. Taip pat akcininkas gali palikti akcijas kaip palikimą savo paveldėtojams.
Visų ketvirta, UAB yra numatytos lengvatos susijusios su mokesčių mokėjimu. Jeigu bendrovėje dirba ne daugiau kaip 10 darbuotojų, o mokestinio laiktarpio pajamos nesiekia daugiau 300 000 eurų, bus taikomas 5 % pelno mokestis vietoje standartinio 15 % mokesčio.

Taigi, steigiant naują juridinį asmenį, verta rinktis UAB teisinę formą, kadangi ši teisinė forma turi daug privalumų, kurie leidžia išsaugoti savo asmeninį turtą nepasisekus verslui, tam tikrais atvejais sumažinti mokestinį tarifą bei įvairiais būdais perleisti turimas akcijas bei išleisti naujas.
 
 
Susiję straipsniai

UAB Organai

 

Juridinio asmens organai yra strūktūriniai jo vienetai, per kuriuos jis atlieka tam tikrus veiksmus. Juridinis asmuo per savo organus įgija ir įgyvendina savo teises bei prisiima ir vykdo pareigas. Uždaroji akcinė bendrovė taip pat turi savo organus, tiek privalomus, tiek neprivalomus.

Privalomi UAB organai yra šie: visuotinis akcininkų susirinkimas ir bendrovės vadovas.

Visuotinis akcininkų susirinkimas yra organas sprendžiantis svarbiausius klausimus susijusius su bendrove, kurie daro įtaką tolesnei juridinio asmens veiklai, statusui ar egzistavimui. ...

UAB Organai

UAB Akcijų Perleidimas

 

Daugeliui verslininkų yra žinomas faktas, kad UAB akcijas galima perleisti įvairiais būdais. ...

UAB Akcijų Perleidimas

Kas yra uždaroji akcinė bendrovė?

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio įstatinis kapitalas yra padalytas į akcijas. ...

Kas yra uždaroji akcinė bendrovė?

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Pavadinimo registravimas

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo. ...

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Pavadinimo registravimas

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Po pavadinimo registravimo

 

Jei jau įregistravote savo uždarosios akcinės bendrovės pavadinimą, bendrovės steigėjai turi pasirašyti uždarosios akcinės bendrovės steigimo sutartį (jei steigėjai yra du ar daugiau) arba uždarosios akcinės bendrovės steigimo aktą (jei bendrovės steigėjas yra vienas asmuo). ...

Kaip įsteigti uždarąją akcinę bendrovę? Po pavadinimo registravimo

UAB Trūkumai

 

Kiekviena juridinio asmens teisinė forma turi savo privalumų bei trūkumų. ...

UAB Trūkumai

UAB Steigimo Tvarka

 

Uždaroji akcinė bendrovė yra populiariausia Lietuvoje juridinio asmens teisinė forma. ...

UAB Steigimo Tvarka

UAB Steigimo Kainos

 

Tam, kad UAB būtų įsteigta, reikia atlikti daug procedūrinių veiksmų. ...

UAB Steigimo Kainos

UAB Steigimas Elektroniniu Būdu

 

Šiuo metu vis populiarėja UAB steigimas internetu, kai asmuo reikiamus veiksmus gali padaryti neišeidamas iš namų. ...

UAB Steigimas Elektroniniu Būdu

UAB Samprata Ir Požymiai

 

UAB (uždaroji akcinė bendrovė) yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio įstatinis kapitalas yra padalintas į dalis, vadinamas akcijomis. ...

UAB Samprata Ir Požymiai