Rekomenduojame

Smulkaus Verslo Privalumai

 

Smulkaus Verslo Privalumai Smulkus verslas yra labiausiai paplitęs verslas Lietuvoje. Dauguma verslininkų susidomi būtent tokiu verslu. Su kokiais smulkaus verslo privalumais tai susiję?

Visų pirma, smulkaus verslo įmonės savininkas yra nepriklausomas bei savarankiškas asmuo, kuris veikia savo nuožiūra. Tačiau visais atvejais jis privalo rūpintis klientais, įmonės kreditoriais bei tiekėjais.

Visų antra, nėra sudėtinga sukurti tokį verslą. Palyginus su stambiuoju verslu, šiame versle nereikia turėti didelio pradinio kapitalo, daug darbuotojų ir kitų išteklių. Dažniausiai pakanka tiesiog unikalios idėjos, o pradinis kapitalas gali būti gaunamas ir iš Lietuvos verslininkams skirtų paramos lėšų. Taip pat tokią veiklą yra nesudėtinga nutraukti.

Visų trečia, tokios įmonės išlaidos yra nedidelės palyginus su stambiomis įmonėmis. Todėl mažos įmonės gali gauti pelną įnešusios nedaug lėšų į juridinį asmenį.

Visų ketvirta, tokios įmonės turi nedidelį personalą. Taip yra todėl, kad tokios įmonės yra taupios ir yra stengiamasi panaudoti kuo mažiau lėšų projekto plėtrai. Apskritai, kai kuriuos darbuotojus tokios įmonės samdo tik iškilus poreikiui.

Visų penkta, smulkiame versle verslininkui yra suteikiama galimybė veikti lanksčiai, kadangi jis neturi gauti niekieno pritarimo.

Apibendrinant, galima teigti, kad smulkus verslas padeda verslininkams sutaupyti lėšų bei reikšti savo idėjas savarankiškai, nuo nieko nepriklausyti. Smulkus verslas būtent dėl to ir žavi potencialius verslininkus, kad jis pasižymi lankstumu, savarankiškumu bei leidžia įnešti į verslą minimalias lėšas.
 
 
Susiję straipsniai

Parama Smulkiam Verslui

 

Smulkus verslas sudaro didžiąją dalį valstybės ekonomikos, todėl valstybė stengiasi rūpintis verslumo skatinimu ir teikia tam tikrą paramą smulkiesiems verslininkams. Taigi, kokia parama gali būti teikiama smulkaus verslo subjektams?

Visų pirma, valstybės parama smulkiajam verslui plėtoti yra suteikiama pagal Vyriausybės, apskričių arba savivaldybių smulkaus bei vidutinio verslo plėtros programas. Tokių programų sudarymas yra finansuojamas valstybės, savivaldybių biudžėto lėšomis, taip pat piniginių fondų lėšomis.

Valstybė teikdama paramą verslui visada suteikia pirmenybę labai mažoms įmonėms ir mažoms įmonėms. ...

Parama Smulkiam Verslui

Nuo Ko Priklauso Smulkaus Verslo Sėkmė?

 

Visais atvejais yra sunku nustatyti, kas smulkųjį verslą daro sėkmingą. ...

Nuo Ko Priklauso Smulkaus Verslo Sėkmė?

Europos Sąjungos Parama Smulkiam Verslui

 

Nuo 2014 iki 2020 metų Lietuvą turi pasiekti Europos Sąjungos paramos lėšos, kurių yra 10 % daugiau negu Lietuva gavo nuo 2007 iki 2013 metų. ...

Europos Sąjungos Parama Smulkiam Verslui

Kas Yra Smulkusis Verslas

 

Kai kalbama apie smulkųjį verslą, beveik visada drauge minimas ir vidutinis verslas. ...

Kas Yra Smulkusis Verslas

Smulkus Verslas Užsienio Valstybėse

 

Išmanant smulkaus verslo padėtį Lietuvoje, vertėtų palyginti ją su kitų valstybių smulkaus verslo padėtimi bei išskirti tam tikrus panašumus bei skirtumus. ...

Smulkus Verslas Užsienio Valstybėse

Smulkaus Verslo Pradžios Klaidos

 

Dažnai jauni verslininikai užsidegę noru kuo greičiau įsteigti savo įmonę ir pradėti savo verslą padaro daug nepataisomų klaidų, kurios sukelia neigiamų pasekmių. ...

Smulkaus Verslo Pradžios Klaidos

Smulkaus Verslo Trūkumai

 

Nors smulkus verslas pasižymi tam tikrais pranašumais, dėl kurių verslininkai ir pasirenka šią veiklos sritį, vis dėlto, reikėtų paminėti ir smulkaus verslo trūkumus. ...

Smulkaus Verslo Trūkumai

Smulkaus Verslo Samprata

 

Kiekvienas iš mūsų kasdien susiduria su smulkiu verslu. ...

Smulkaus Verslo Samprata